Programy premierowe w poniedziałki, środy oraz piątki, zapraszamy!

Reklama

W niedzielę odbył się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych – to hasło przyświecało tegorocznej akcji. W kraju i zagranicą działało niemal 1 700 sztabów.

Na ulicach Sieradza można było spotkać wolontariuszy z charakterystycznymi serduszkami i puszkami. W Sieradzu z WOŚP grały cztery sztaby:

  • Szkoła Podstawowa nr 1
  • Szkoła Podstawowa nr 6
  • Szkoła Podstawowa nr 9
  • Nasze Radio

W sieradzkiej „jedynce” kwestowało 90 wolontariuszy, w „szóstce” – 27, z kolei w „dziewiątce” – 25. Licytację gadżetów prowadził również sztab „Naszego Radia”.

A oprócz tradycyjnych sztabów można było wesprzeć orkiestrę na inny sposób – oddając krew w Punkcie Pobrań przy ul. Wnuka, a także wziąć udział w Konkurs Zręczności Kierowców w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy.

Szkoła Podstawowa nr 9, w ramach WOŚP, zorganizowała mini-piknik rodzinny. Był kiermasz ciast, a także m.in. pokaz ratownictwa medycznego i możliwość zobaczenia pojazdu Służby Więziennej oraz animacje dla dzieci.

Na Placu Wojewódzkim zwieńczono finał orkiestrowego grania. Od 19:00 miały miejsce koncerty, pokazy żołnierzy i strażaków, a o 20:00 – tradycyjne „Światełko do nieba” i pokaz laserowy.

W Sieradzu, podczas tegorocznego finału zebrano łącznie ponad . Sieradzka „dziewiątka” zebrała 11 080,26 zł, sztab podstawówki z sieradzkiej Męki – 19 831,12 zł, a sztab „jedynki” – 104 890 zł, a „Nasze Radio” – blisko 79 tys. zł.

SieradzGRUPA TUBĄDZIN

SPRAWY SPOŁECZNE

Sieradz

» GRUPA TUBĄDZIN

PKS Sieradz zaprasza

OGŁOSZENIA

Sieradz

» PKS Sieradz zaprasza

EKO-WIATR Bis – kompleksowa obsługa farm fotowoltaicznych

SPRAWY SPOŁECZNE

Sieradz Zduńska Wola Łask

» EKO-WIATR Bis – kompleksowa obsługa farm fotowoltaicznych

Partnerzy